- Főoldal
- Drogéria, Erotika
- Egészség
- Étrend kiegészítők, vitaminok
- Freyagena bioaktív-ir-rostkomplex 434 g

Termék információ
A normál vércukorszint, valamint a haj- és a kötőszövetek épségének támogatója. Az ajánlott fogyasztási mennyiséget ne lépje túl! A termék nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, változatos étrendet és az egészséges életmódot. Gyermekek elől elzárva tárolandó. INOSITOL (B8 vitamin) Elsősorban Hölgyek körében ismert a myo-inositol, melyet sokszor szintetikus folsavval vagy szelénnel kombinálnak.
Az inositolban leggazdagabb táplálékforrások például a csonthéjasok és a gyümölcsök, például a citrusfélék. Emellett bőségesen előfordul a színhúsokban, de különösen a májban is. Étrenddel egy felnőtt naponta körülbelül 0,5-1 gramm inositolt juttathat a szervezetébe. Előfordul azonban, hogy alacsony az inositolszintünk, vagy átmenetileg nagyobb mennyiségben van rá szükségünk.
Egy 2017-es magyar orvosi tanulmány például fiatal Nők egy csoportjának adott myo-inositol pótlást is. A comparative study between myo-inositol and metformin in the treatment of insulin resistant women. Eur Rev Med Pharmacol Sci. Termékünkben növényi alapú, természetes fermentációval előállított, japán forrású és ottani minőségi előírások szerint készített alapanyagot használunk.
A szinergiát magas flavonoidtartalmú citrus-kivonat és rostok erősítik. MARHAKOLLAGÉN A kollagén jelentős mennyiségben található meg bőrünkben, csontjainkban és porcainkban. Termékünkben a kollagén már eleve peptidek formájában van jelen, azaz elő van emésztve (hidrolizált).
A modern nyugati táplálkozásból szinte teljesen hiányoznak a kollagén-típusú fehérjék, hiszen fehérjeforrásaink nagy része színhúsokból származik, nem pedig a kollagén-tartalmú állati részekből (csont, bőr, ízületek, stb.). A C-vitamin hozzájárul a megfelelő kollagénképződéshez a kötőszövetekben. ROSTOK A megfelelő rostok komplexen járulnak hozzá egészségünk fenntartásához.
A termék összetevőit a TáplálkozásBeállításTM szakmai támogatásával és ajánlásával választottuk ki, a rendelkezésre álló legfrissebb orvos- és élelmiszerbiológiai kutatások figyelembe vételével. Termékünkbe gumiarábikum, magas pektintartalmú alma(héj) rost és glükomannán (ördögnyelv-kivonat) kerül felhasználásra elismert európai beszállítókról, kompromisszumok nélkül.
Almarostunk magas minőségét tükrözi a rost kellemes, friss „almás” íze is. A glükomannán hozzájárul a testtömeg csökkentéséhez és a vér normál koleszterinszintjének fenntartásához.
SZILÍCIUM A Framingham Offspring tanulmány (Jugdaohsingh R et al; 2004) szerint a szilícium alacsony bevitele igen általános, holott a távol-keleti Nők szépségét pedig gyakran hozzák összefüggésbe a bambusz szilíciumtartalmával. Termékünk szigorú európiai szabványoknak megfelelő, min. 75%-ban szilíciumra standardizált bambusz-kivonatot tartalmaz.
Jellemzők laktózmentes Igen cukormentes Igen gluténmentes Igen paleo Igen
| Aktív összetevők | almarost, marhakollagén peptidek, gumiarábikum (acacia), myo-inositol, glükomannán (ördögnyelv-kivonat, Amorphophallus konjac), citrus bioflavonoid, bambusz-kivonat (Bambusa arundinacea), C-vitamin |
| Összetevők | almarost, marhakollagén peptidek, gumiarábikum (acacia), myo-inositol, glükomannán (ördögnyelv-kivonat, Amorphophallus konjac), citrus bioflavonoid, bambusz-kivonat (Bambusa arundinacea), C-vitamin |
| Alkalmazása | A napi adagot (2 púpos teáskanál) szétosztva a főétkezések előtt fogyasszuk |
| Forrás | Nas K, Tűű L |
| 2017 Jun;21(2 Suppl) | 77-82 |